Turnusy stacjonarne z rehabilitacją po:
- udarze mózgu
- urazach czaszkowo-mózgowych
- operacjach neurochirurgicznych
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami
Udar mózgu jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia pacjenta. W Polsce aż co 8 minut ktoś cierpi z jego powodu. Odpowiednio szybko podjęte leczenie i późniejsza właściwa rehabilitacja po udarze mózgu mogą jednak sprawić, że chory w dużej mierze powróci do wcześniejszej sprawności fizycznej. I to właśnie na wspieraniu w szybkim powrocie do utraconej formy skupiamy się organizując każdy turnus rehabilitacyjny po udarze mózgu w ośrodku Comfort Life.
Prywatny turnus rehabilitacyjny po udarze mózgu
Najlepsze prywatne ośrodki rehabilitacyjne po udarze mózgu to te, w których nad podopiecznymi czuwa rozbudowany, multidyscyplinarny zespół specjalistów. Czyli dokładnie taki, jaki dostępny jest w ośrodku Comfort Life. By zapewnić naszym pacjentom pełną profesjonalna opiekę, zatrudniamy najlepszych fizjoterapeutów, lekarzy rehabilitacji, neurologopedów, psychologów, terapeutów zajęciowych i specjalistów z innych dziedzin. Wszystko po to, by objawy uszkodzenia mózgu ustąpiły jak najszybciej.
Co dokładnie może obejmować prywatna rehabilitacja po udarze mózgu prowadzona w naszej placówce? Ułożenie jej dokładnego planu zawsze poprzedzone jest konsultacją z pracującymi w ośrodku specjalistami którzy metody pracy terapeutycznej precyzyjnie dobierają do potrzeb pacjenta. Za każdym razem kluczowe są jednak trzy obszary terapeutyczne: kinezyterapia, fizykoterapia oraz masaż. Wdrożone jednocześnie jeszcze w ostrej fazie choroby znacznie zwiększają szansę na powrót pacjenta do zdrowia i zapobiegają kłopotom wiążącym się z unieruchomieniem.
Kinezyterapia, czyli rehabilitacja za pomocą ruchu to niezwykle ważna rzecz jeśli chodzi o usprawnianie po udarze mózgu. Jej zadaniami są między innymi zwiększenie wytrzymałości mięśni pacjenta, poprawa ruchomości jego stawów i ogólnej wydolności organizmu a także korekcja utrwalonych, nieprawidłowych nawyków ruchowych.
Kinezyterapia to inaczej rehabilitacja ruchowa. Jest to jeden z rodzajów fizjoterapii, który stanowi niezwykle istotną część procesu usprawniania. Efekty ćwiczeń fizycznych o charakterze leczniczym obejmują m.in. zwiększenie wytrzymałości mięśni, poprawę ogólnej wydolności organizmu, poprawę ruchomości stawów, korekcję nieprawidłowych nawyków ruchowych.
W omawianym schorzeniu niemniej ważna jest także fizykoterapia po udarze mózgu pobudzająca działanie układu odpornościowego oraz stymulująca ciało do walki z niechcianymi chorobowymi stanami takimi jak stany zapalne, obrzęki czy wysięki. W jej trakcie wykorzystuje się takie fizyczne zjawiska jak prąd, pole magnetyczne, światło, ultradźwięki czy niska lub wysoka temperatura. Dopełnieniem powyższych technik usprawniania są profesjonalne masaże.